Students’ Council : 2018-19

Student’s Council: 2018-19

 

Sr. No Post Name of the Member
Chairman Dr. P. C. Kulkarni
Vice Principal & Project Director Prof. P. M. Deshpande
Students’ Welfare Officer Prof. J. M. Sonawane
Student’s Council Incharge Prof. R. D. Jogi
N.S.S.Programme Officer Prof. C. R. Barde
Sports Incharge Prof. M. M. Thombare
Cultural Co-ordinator Dr. S. P. Agnihotri
Physical Director Prof. G. R. Kale
General Secretary Wagh Viraj Machindra
Cultural Activities Representative Gavande Tanmay Nandkishor
Cultural Activities Representative Kanade Mayur Satish
Lady Representative Patil Shweta Saurabh (TE E&Tc)
Lady Representative Jaware Namrata Rajesh (MCA)
Sports Representative (Boys) Virgaonkar Shreyas Hemant 
Sports Representative (Girls) Deore Vaishnavi Jagannth
N.S.S. Representative Wagh Viraj Machindra
B.E. (Computer Engg Div A.) Budkule Madhura Prashat
B.E. (Computer Engg Div B.) Walimbe Riya Anand
B.E. (Electrical Engg. Div A ) Aringale Neha Ashok
B.E. (Electrical Engg. Div B ) Pandit Vijay Subhash
B.E. (E & TC Engg.) Kshirsagar Bhagyashri Rajendra
B.E. (Mechanical Engg. Div A) Majgaonkar Vishwajeet Uday
B.E. (Mechanical Engg. Div B) Jadhav Vinayak Ganpat
B.E. (Civil Engg.) Shirsat Srushti Sanjay
T.E. (Computer Engg. Div A) Patil Rushikesh Bhagwan
T.E. (Computer Engg. Div B) Kulkarni Devika Bhalchandra
T.E. (Electrical Engg. Div A) Kanade Mayur Satish
T.E. (Electrical Engg. Div B) Potdar Ashwarya Rajendra
T.E. (E & TC Engg.) Raizade Tarun Hemant
T.E. (Mechanical Engg. Div A) Saindane Lalit Subhash
T.E. (Mechanical Engg. Div B) Rahane Omkar Pradeep
T.E. (Civil Engg.) Gavande Tanmay Nandkishor
S.E. (Computer Engg. Div A) Joshi Rahul Natwarlal
S.E. (Computer Engg. Div B) Patel Falguni Hitesh
S.E. (Electrical Engg. Div A) Sonawane sachin Rajendra
S.E. (Electrical Engg. Div B) Bagul Shivam Nandkishor
S.E. (E & TC Engg.) Patil Shweta Gokul
S.E. (Mechanical Engg. Div. A) Bhalerao Aditya Santosh
S.E. (Mechanical Engg. Div. B) Dushing Sanket Santosh
S.E. (Civil Engg.) Sonawane Prathmesh Rajendra
F.E. ( Division – A ) Kulkarni Mohit Govind
F.E. ( Division – B ) Rajput Tejassing Hiraman
F.E. ( Division – C ) Arde Tejas Ramesh
F.E. ( Division – D ) Gurav Om Sunil
F.E. ( Division – E ) Agrawal Deepak Vijay
F.E. ( Division – F ) More Shruti Sunil
T. Y MCA Sonawane Ganesh
S. Y MCA Nil Sanket
F. Y MCA Saraswat Niraj
M.E. II (Computer Engg.) Raut Pratiksha
M.E. II (Electrical Engg. ) Chothe Anita Balu